ZYXEL VMG3312-B10B: Kurulum/Kablosuz Ayarlar/Port Açma

ZYXEL VMG3312-B10B modem kurulumu kablosuz ayarlar port açma

ZYXEL VMG3312-B10B modem kurulumu kablosuz ayarlar port açma, ZYXEL VMG3312-B10B modem kurulumu, ZYXEL VMG3312-B10B port açma, ZYXEL VMG3312-B10B şifre

Zyxel VMG3312-B10B modem de giriş kullanıcı adı ile şifresi, adım adım internet ayarları, detaylı kablosuz yapılandırma ve port açma işlemlerini bu yazımda anlatmaktayım. Modem kurulumuna başlamadan önce Zyxel firmasının bu modemi hem ADSL2+ hemde VDSL2 bağlantı özelliklerini desteklemekte. 802.11 b/g/n kablosuz teknolojileri ile 300 mbps kablosuz yayın özelliğine sahip. Ayrıca 4 ethernet portu ile 4 cihaza kadar kablolu bağlantı desteği sunmakta olan modem gerçekten bir çok ek işleve sahip. Bu modemi kullanan bir çok kullanıcı TTNET kampanyalarından faydalanarak belli bir ücret karşılığında bu modeme ulaşmış durumda. Modem karşılama ekranları ve menüleri tamamıyla Türkçe.

ZYXEL VMG3312-B10B modem kurulumu kablosuz ayarlar port açma video anlatım

 

ZYXEL VMG3312-B10B modemde ara yüzde işlem yaparken takılmalar, donmalar yaşayabilirsiniz. Bu şekilde bir sorun ile karşılaştığınızda son tıkladığınız menüye tekrar tıklayın. Ulaşmak istediğiniz menü bu defa açılacaktır. Modem güzel bir modem, iç yazılımı ve dahili mikro işlemcisi var diye belirtiliyor ancak elbette güçlü bir bilgisayar gibi çalışmasını da bekleyemeyiz. Çekim gücü gayet güzel bir modem. Kutu içeriğinde; kullanım kılavuzu, ZYXEL VMG3312-B10B modem, modem adaptörü, ethernet kablosu, telefon ara kablosu ve splitter yani hat ayırıcı kutu bulunmaktadır. Ayrıca TiviBu hizmeti de desteklemekte. Modem üzerinde USB, WPS ve Wifi etkinleştirme/pasif hale getirme butonları bulunmakta. Turktelekom eski adı ile TTNET tarafından abonelerinin kullanımına sunulan modem 2 yıl garantili.

Zyxel VMG3312-B10B Modem Kurulumu Ayarları yazımıza da göz atabilirsiniz.

Etiketler: VMG3312-B10B,ZYXEL VMG3312,ZYXEL VMG3312-B10B kablosuz,ZYXEL VMG3312-B10B modem ayarları,ZYXEL VMG3312-B10B modem kurulumu,ZYXEL VMG3312-B10B port açma,ZYXEL VMG3312-B10B şifre,ZYXEL VMG3312-B10B ttnet

13 Yorumlar

 1. Admasın adam sayende açtım portu

 2. ben dediklerini harfiyen yaptım port açık görünüyor ama kullanılmıyor 1 hafta önce modeme birşey oldu internete hiç girmiyordu kullanıcı adımı şifreyi çğrendim internete bağlandım ama ondan sonra port açamaz oldum yardımcı olurmusunuz.

 3. Merhaba,
  Bu cihazla b10b modeli ile dosya paylaşımı aktif iken maksimum bağlantı sayısı nedir? öğrenebilir miyim?
  teşekkürler.

  • Ağ Ayarları, USB Servislerinde Dosya Paylaşımı menüsünden bahsediyorsunuz sanırım.
   Modem kılavuzlarında herhangi bir sayı belirtilmemekte, paylaşıma bağlantıda belli bir sayının üzerine çıktığınız da sorun mu yaşıyorsunuz ?

 4. bende kanal olarak 11i secip dediğiniz ayarları yaptıgım zaman bu sefer laptoptan baglanmıyor wirelessten napmalıyım?

  • Çözüm daha önceki ağ adını laptopda unutturmaktan ya da modem arayüzünde kablosuz ağ adını değiştirmekten geçiyor. Laptopda sağ altta yer alan kablosuz sembolüne sağ tıklayarak ağ ve paylaşım merkezini aç seçimini yapın, gelen pencerede sağda kablosuz ağları yönete basın. açılan pencerede sizin ağınızın adına sağ tıklayarak kaldır diyin, emin misiniz sorusuna evet diyerek ağ adınızın bu pencereden kaybolmasını sağlayın ve kablosuz ağınıza tekrar bağlanmayı deneyin.

 5. Takip ettim videoları ama ya anlamadım ya da bulamadım.Bide ağımıza wifi olarak bağlananların hız sınırını tek tek nasıl ayarlayabilirim.Mesela belirlediğim kişiler 16 lık hızdan 2-3 kullansın.Çok teknik anlatmışsınız.Herkes o kadar port wlan vs anlamıyor.Ne yaparsak ne olur ya da olmaz şeklinde anlatabilir misiniz?

 6. hocam bu modemle tp link td864w modemleri birbirine bağlamak ve komşudan internet almak istiyorum. hangisi verici modem olacak? ayrıca ayarı nasıl yapılacak bu konularda bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler.

  • Ana modem olarak ZYXEL VMG3312-B10B’yi kullanın, alt yapı desteği daha iyi. Diğer ayarlar hakkında hızlı ve net bilgi için ise TP Link müşteri hizmetleri 0 850 724 44 88 ve TTNET Kampanyalı TP Link modemleri 444 8 647 nolu numaralardan destek alabilirsiniz.

 7. iyi günler.
  Ben yurtta kalıyorum odaya serverden gelen bir hat var.
  Bilgisayarda genişbant bağlantı ile kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapabiliyorum.
  Modeme bu ayarı nasıl kurabilirim. ?
  VMG3312-B10B zyxel modemim.

  • Eskiden kullanılan 56k modemlerde genişbant bağlantısı ile internete çıkılırdı. Şimdi genişbant bağlantısı kullanıyor olmanız yurt içerisinde interneti süreli paylaşma ile alakalı olabilir. Bilgisayarınıza ethernet kablosu mu geliyor telefon kablosu mu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.