PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
Airties _Air5453

Airties Air5453 Modem Kurulumu

Bu yazımda Airties Air 5453 modem kurulumu ve kablosuz yapılandırmasını anlatmaktayım. Airties firmasının Air 5453 model modemi 300Mbps kablosuz yayın özelliği, ADSL2+ altyapı desteği ve 4 ethernet portu özelliklerine sahip.

Bir internet sayfası açarak adres satırını silin ve 192.168.2.1 yazarak Enter tuşuna basın. Şifre soran ekran açılacak, şifreye bir şey yazmadan Tamam butonuna tıklayın,

Airties _Air5453.1

 

Açılan ekranda sol menüden HIZLI KURULUM başlığına tıklayın,

Airties _Air5453.2

 

DSL Kullanıcı Adı kısmına ADSL kullanıcı adınızı, DSL Şifresi kısmına da ADSL şifrenizi yazarak İleri butonuna tıklayın,

Airties _Air5453.3

 

Gelen ekranda kablosuz ayarlarınızı aşağıdaki ekran görüntüsü ile aynı şekilde yapılandırarak Kaydet butonuna tıklayın. Modeminizi en hızlı kurma yöntemi bu şekildedir. Daha ayrıntılı şekilde kurulum işlemi ve modeminizin diğer ayarlarını öğrenmek için yazımın devamını okuyabilirsiniz.

Airties _Air5453.4

 

Sol menüden İnternet başlığına tıklayın ve altında açılan menüden İnternet Ayarları yazısına tıklayın,

Airties _Air5453.5

 

Açılan ekranda Düzenle butonuna tıklayın,

Airties _Air5453.6

 

İnternet kurulum ayarlarınız aşağıdaki şekilde olmalıdır. Kablosuz ağınıza tablet, cep telefonu ya da smart TV’nizden bağlanırken sorun yaşıyorsanız ideal kablosuz ayarlarına yazımın devamında ulaşabilirsiniz.

Airties _Air5453.7

 

Sol menüden Kablosuz başlığına tıklayın ve altında açılan menüden Kablosuz Ağ Ayarları yazısına tıklayın. İdeal kablosuz ayarları aşağıdaki şekilde olmalıdır.

Airties _Air5453.8

 

Sol menüden Kablosuz Ağ Güvenlik Ayarları yazısına tıklayın. İdeal ayarlar aşağıdaki şekilde olmalıdır.

Airties _Air5453.9

 

Modeminizde istemediğiniz kişilerin kablosuz ağınıza girememesi için kablosuz şifreleme dışında Mac filtreleme özelliği de bulunmaktadır. Sol menüde Kablosuz başlığı altında MAC Filtreleme yazısına tıklayın. Ekran ortasında yer alan MAC Filtreleme Etkin kutusunu işaretleyin. Bu seçimin altında yer alan Sadece Listedeki MAC Adreslerini Kabul Et seçimini seçersek yalnızca İstemci Listesi alanına eklenmiş olan MAC adresine sahip cihazlar kablosuz ağınıza bağlanabilir. Sadece Listedeki MAC Adreslerini Engelle seçimini seçersek İstemci Listesi alanına eklenmiş olan MAC adresine sahip cihazlar kablosuz ağınıza bağlanamazlar. El ile bir Mac adresi belirtmek için alt da yer alan Yeni MAC Adresi alına el ile yazarak sağında bulunan Ekle butonuna tıklayın. Mevcut bağlı cihazlardan birinin Mac adresini listeye eklemek için ise Mevcut İstemciler alanından istediğiniz Mac adresini tıklayarak daha altta yer alan Ekle butonuna tıklayın ve Kaydet butonuna tıklayın. Sadece Listedeki MAC Adreslerini Kabul Et seçimini yapacağınız zaman ilk olarak kendi Mac adresini eklemeyi unutmayın.

Airties _Air5453.10

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.