PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
Windows_Ne_Zaman_Kurulmus

Windows’un Yüklenme Tarihini Bulmak

Acaba bilgisayarınızda ki Windows işletim sistemini ne zaman kurdunuz? Bu soru genel anlamda pek çok kişinin ilgisini çekmese de benim başıma geldiği gibi bir an geliyor ve sistem ne zaman kurulmuş öğrenmemiz gerekebiliyor. Hangi bilgi ne zaman nerede ne işimize yarar Allah bilir.

 

Windows tuşuna basılı tutarken R tuşuna basarak Çalıştır penceresini açın, boş alan içerisine cmd yazarak Tamam butonuna tıklayın,

Windows_Ne_Zaman_Kurulmus.1

 

Açılan siyah pencerede systeminfo yazın ve Enter tuşuna basın,

Windows_Ne_Zaman_Kurulmus.2

 

Kısa süreli bir işlem sağlanacak, işlemin bitmesini bekleyin,

Windows_Ne_Zaman_Kurulmus.3

 

İşlemin bitmesi ardından pencere içerisinde bilgisayarınız sistemi hakkında bazı bilgiler listelenecek. Bu bilgiler içerisinde Orginal Install Date: bilgisi bilgisayarınıza kurulan Windows’un kurulma tarihini göstermektedir. System Boot Time: bilgisi ise bilgisayarınızı saat kaçta açtığınızı göstermektedir.

Windows_Ne_Zaman_Kurulmus.4

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.