PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
Programs 1

Windows 8 Sistem Görüntüsü Oluşturmak ve Geri Yüklemek

Windows 8 de windows’u, belgeleri, kurulan programları ve tüm ayarları ile tam anlamıyla bir yedek almak için sistem görüntüsü oluşturmak kafi gelecektir.

Not:Bilgisayarınızı bir sistem görüntüsünden geri yüklediğinizde, bu tam bir geri yükleme olur. Tek tek geri yüklenecek öğeleri seçemezsiniz ve tüm programlarınız, sistem ayarlarınız ve dosyalarınız, sistem görüntüsündeki yedek aldığınız günkü haliyle değiştirilecektir.

Denetim masasına ulaşarak Windows 7 Dosya Kurtarma uygulamasını çalıştırmamız gerekiyor. Masa üstü ekranında denetim masası sembolü yok varsayarak fareyi ekranın sağ alt köşesine götürerek windows 8’e has işlem menüsünün ortaya çıkmasını sağlıyor ve bu kısımda Ayarlar yazısına tıklıyoruz

 

Açılan yeni kısımda Denetim Masası‘na tıklıyoruz

 

Denetim masası açılıyor, denetim masası ekranında sağ üst kısımda Görüntüleme ölçütü: standart ayarlarda Kategori olarak ayarlıdır, burayı Küçük simgeler olarak ayarlıyoruz ve Windows 7 Dosya Kurtarma öğesini bularak açıyoruz

 

Windows 7 Dosya Kurtarma ekranında sağ menüden Sistem görüntüsü oluştur ‘u tıklıyoruz

 

Yedeğini alacağımız sürücü ile yedeğin alınacağı yer farklı olmak zorundadır. Örnekte biz işletim sisteminyüklü olduğu C sürücüsünü D sürücüsüne yedek alıyoruz. Yedek alacağınız sürücüde yüklü bulunan programlar ve belgeleriniz çok ise DVD’ye yedek alma işlemini tavsiye etmiyoruz. Tahmini 10 kadar DVD kullanmanız gerekebilir. Sabit diske D sürücüsünü seçerek İleri butonuna tıklıyoruz

 

Bu ekran da yedeğin yaklaşık boyutu hakkında bilgi verilmekte, Yedeklemeyi başlat butonuna tıklıyoruz

 

Yedekleme işlemi süresi bilgisayarınızın hızına ve yedeğini alacağınız sürücünün doluluk oranına değişiklik gösterecektir. Bizim 44 GB’lık yedeğimiz 30 dakika kadar sürmüştü.

 

Yedekleme işlemi bittiğinde Kapat butonuna tıklıyoruz ve açık olan Windows 7 Dosya Kurtarma uygulamasını kapatıyoruz.

 

Yedeğimiz D sürücüsünde WindowsImageBackup adı altında görünmektedir.

 

Sistem görüntüsünü geri yüklemek için aşağıdaki işlem adımlarını yapınız;

Bilgisayarınız çalışmaya devam ediyor ve siz Denetim Masası’na erişebiliyorsanız ya da sistem görüntünüzü farklı bir bilgisayara geri yüklemek istiyorsanız bu adımları izleyin:

  1. Kurtarma’yı açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmi ve sonra Denetim Masası’nı tıklatın. Arama kutusuna kurtarma yazın veKurtarma öğesini tıklatın.
  2. Gelişmiş kurtarma yöntemleri’ni tıklatın.
  3. Bilgisayarınızı kurtarmak için daha önce oluşturduğunuz bir yansımayı kullanın seçeneğini tıklatın ve adımları izleyin.

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.