PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
TP Link TD W9970 Modemde Port Açma

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma, tp link port,tplink port,td w9970,TP Link TD W9970 Port settings,TP Link TD W9970 Port forwarding,tp link port nasıl

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma

TP Link TD W9970 modemde port açmak için öncelikle modem arayüzüne giriş yapmalısınız ve port açma ekranlarına ulaşmalısınız. Bunun için bir internet sayfası açarak adres satırı yani http ya da www ile başlayan, adres yazılı olan satırı temizleyin. Adres satırına 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın. Karşınıza Kullanıcı adı ve şifre soran modem giriş ekranı gelir.

 • TP Link TD W9970 modemi bir teknoloji mağazasından satın aldıysanız Kullanıcı adı kısmına admin ve şifre kısmına da admin yazarak Oturum Aç butonuna tıklayın.
 • TP Link TD W9970 modemi size TTNET verdiyse Kullanıcı adı kısmına admin ve şifre kısmına da ttnet yazarak Oturum Aç butonuna tıklayın.
 • TP Link TD W9970 modemi size D-Smart verdiyse Kullanıcı adı kısmına admin ve şifre kısmına da dsmart yazarak Oturum Aç butonuna tıklayın.
 • TP Link TD W9970 modemi size Vodafone verdiyse Kullanıcı adı kısmına vodafone ve şifre kısmına da vodafone  yazarak Oturum Aç butonuna tıklayın.

 

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma Adımları

Bir sonraki adımda gelen sayfa modem şifrenizi değiştirmenizi önerir. Şifre değiştiren kullanıcıların geneli yazdıkları yeni şifreyi unutmaktadır. Şifre değiştirmeden devam etmek için Geç butonuna tıklayın,

 

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma Ayarları

Modem arayüzü ve modem ayarları ana sayfası açılır. TP Link TD W9970 Port ayarları sayfasına ulaşmak için sol menüden Forwarding başlığına tıklayın ve altında açılan başlıklardan Virtual Server başlığına tıklayın. Ardından sayfa ortasında yer alan Add New butonuna tıklayın,

tp-link-td-w9970-port-acma-1

 

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma İşlemi

TP Link TD W9970 Port Açma adımını sağlayacağımız  sayfa açılır. Bu sayfadaki değerleri ekran görüntüsünde belirtildiği şekilde girmelisiniz/seçmelisiniz.

 • Interface : pppoe_8_35 (Bu alanda modeminizin internete çıktığı bağlantı adı seçilir. Genelde pppoe_8_35 şeklindedir. Bu alanda pppoe_8_35 değeri yoksa ve ne seçmeniz gerektiğini bilmiyorsanız sol manüde Status başlığına tıklayarak gelen ekranda modeminizde tanımlı bağlantı adlarını görebilirsiniz. Bağlantı adlarından yanında dış IP adresiniz olan bağlantı adını port açarken Interface kısmında seçmelisiniz. )
 • Service Port : Açmak istediğiniz port değerini yazın,
 • IP Adress : Portu açtığınız bilgisayar ya da cihaza ait IP adresini 192.168.1.x şeklinde yazın. Örneğin DVR güvenlik kamerası sistemi için port açıyorsanız DVR cihazının yerel IP adresi ne ise onu yazın.
 • Internal Port : Açmak istediğiniz port değerini tekrar yazın,
 • Protocol : TCP, UDP ya da ALL seçilebilir. Portunuzun hangi protokolde açılması gerektiğini bilmiyorsanız ALL olarak seçin,
 • Status : Enabled olarak seçilmelidir,
 • Common Service Port : Burada bir değişiklik yapmayınız. Plase Select olarak kalmalıdır.

Gerekli bilgileri girmenizin ardından TP Link TD W9970 Port açma işlemini tamamlamak için Save butonuna tıklayın,

tp-link-td-w9970-port-acma-2

 

TP Link TD W9970 Modemde Port Açma DMZ

Buraya kadar TP Link TD W9970 Port Açma işlemlerini sağladığınız halde portlar düzgün çalışmadıysa ya da herhangi bir sorun olduysa TP Link TD W9970 Port Açma işlemleri yanı sıra DMZ özelliğini de kullanabilirsiniz. DMZ etkinleştirdiğiniz yerel IP adresindeki bilgisayar ya da cihaz için tüm portları açmak demektir ve güvenlik açığına neden olmaktadır. DMZ açtığınız bilgisayarda ya da cihazda kredi kartı bilgilerinizi ya da özel bilgilerinizi kullanmamalısınız.

DMZ özelliğini açmak için sol menüden Forwarding başlığına tıklayın, altında açılan başlıklardan DMZ başlığına tıklayın.

Sayfa ortasında;

 • DMZ Status : Enabled olarak seçin,
 • DMZ Host IP Address : Bu alana Port açmak istediğiniz bilgisayar ya da cihazın yerel IP adresini 192.168.1.x şeklinde yazın
 • ve Save butonuna tıklayın.

tp-link-td-w9970-port-acma-3

Etiketler: TD W9970 Port, TP Link TD W9970 Port forward

 

ZYXEL VMG3312-B10B: Kurulum/Kablosuz Ayarlar/Port Açma yazımıza da göz atın…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.