PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
toshibalogo

Toshiba SATELLITE C55-A-1RK (PSCJGE) Bios Güncellemesi ve Boot İşlemi

Toshiba’nın Satellite C55-A-1RK (PSCJGE) model notebooku Freedos yani lisanslı bir Windows işletim sistemi olmadan satışa sunduğu bir ürünüdür. Bu ürünü satın aldığınızda cihazın alt kısmında Windows 8 amblemi olduğunu göreceksiniz ancak içerisinde Ms-Dos işletim sistemi mevcut şekilde elinize ulaşmaktadır ve Toshiba müşteri hizmetleri ile görüşerek neden cihaz altında Windows 8 amblemi var diye sorarsanız cihazınızın Windows 8 uyumlu olduğu cevabını alırsınız. En azından bana öyle dediler.

Toshiba_satellite_c55-a-1rkBack

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Toshiba’nın bu ürününe herhangi bir işletim sistemi kurmak istediğimizde ise boot edilmeme sorunu ile karşılaşmaktayız. Bios versiyonu 1.10 ve aşağısı ise ayarlarda ne yaparsanız yapın farklı bir işletim sistemi kurulamamaktadır. Bu yazımızda sorunun çözümünü anlatacağız.

Toshiba_satellite_c55-a-1rkFront

 

 

 

 

 

 

 

 

 

https://yadi.sk/d/rYV_eSzUcw6ni linkinden doğrudan Bios versiyonu 1.30’u temin edebileceğiniz gibi yine

http://www.toshiba.eu/innovation/download_drivers_bios.jsp?service=EU&selCategory=2&selFamily=2&selSeries=312&selProduct=7936&selShortMod=4628&language=13&selOS=46&selType=all&yearupload=&monthupload=&dayupload=&useDate=null&mode=allMachines&search=&action=search&macId=&country=all&page=1 adresinden de Toshiba’nın resmi web sitesine ulaşıp bu sayfadan da Bios’un 1.30 versiyonunu indirebilirsiniz.

Bios yazılımını indirdiğinizde sıkıştırılmış formattadır, dosyayı genişleterek Nero gibi bir yazılım ile CD ‘ye yazdırmanız gerekiyor. Ardından Toshiba notebookunuza takarak CD ‘den açılış yaparak Bios güncelleme işlemlerini sağlayabiliyorsunuz. Notebookunuza mutlaka şarj cihazınızı takmanız gerekiyor, aksi takdirde Bios güncelleme işlemi gerçekleşmemektedir.

Ayrıca videodan da Bios güncellemesinin adımlarını izleyebilirsiniz;

toshibaSATELLITEC55-A-1RK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

 

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.