PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
galaxy_s4_Logo

Samsung Galaxy S4’e Android 5.0.1 Lollipop Odin ile Nasıl Yüklenir?

İlk olarak S5 de kullanıma sunulan Android 5.0.1 Lollipop sürümü Samsung Galaxy Note 3’ün ardından Samsung Galaxy s4 için de kullanıma sunuldu.

I9500XXUHOA7 yazılım dosyası orjinal Samsung Galaxy S4 GT-I9500’ler içindir, uluslararası tüm Galaxy S4’ler desteklemektedir.

 

*** Yükleme esnasında başarısız olmanız durumunda telefonunuz tekrar açılmayabilir.

 

Gerekenler;

Odin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samsung Galaxy S4’e Android 5.0.1 Lollipop  Yükleme Adımları

  1. Bilgisayarınıza indirdiğiniz I9500XXUHOA7 yazılım dosyasını zipten çıkartın
  2. Odin’i çalıştırın
  3. Teelfonunuz Download moduna getirin. Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Home tuşu + Power tuşlarına aynı anda basarak ekrana uyarı mesajı gelince tuşları bırakın, Ses açma tuşu ile ekranda Download moduna gelin ve Power tuşu ile seçin (telefonunuzu bu şekilde bırakın ve sakın kapatmayın)
  4. USB kablonuz ile telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayın ve Odin’in telefonunuzu algılamasını bekleyin (Telefonunuzu algıladığında Odin de ID:COM yazan yer mavi renge döner)
  5. Odin de yalnızca Auto Reboot ve F.Reset Time maddelerinin seçili olduğundan emin olun
  6. Odin de Re-Partition kesinlikle işaretli olmamalı
  7. Odin de AP butonuna basarak zipten çıkarttığınız tar.md5 uzantılı dosyayı seçip Start butonuna tıklayın
  8. Sabırlı bir şekilde işlemi tamamlanmasını bekleyin ve işlem sürerken kesinlikle USB kablosunu ne telefonunuzdan ne de bilgisayarınızdan çekmeyin
  9. Odin de sol üst kısımda işlemin devam ettiğini göreceksiniz, PASS yazısını geldiğinde işlem bitmiş olacak
  10. Telefonunuz yeniden başlar ve Android 5.0.1 Lollipop sürümü yüklenmiş ve çalışmaktadır

 

***Telefonunuzu kapatın ve Ses kısma + Home tuşu + Power tuşlarına aynı anda basarak ekrana uyarı mesajı gelince tuşları bırakın, ses tuşları ile Recovery moduna gelerek telefonunuzu sıfırlayın. Bu sayede yükleme dosyalarını telefonunuzdan temizlemiş olacaksınız. Yedeklerinizi geri yükleyerek kullanıma başlayabilirsiniz.

 

İşlem adımlarını aşağıdaki videodan da izleyebilirsiniz;

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.