PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
mouse-sag-tusu

Sağ Tıklama Menüsündeki Gizli Özellikler

Farenin sağ tuşunu kullandığımızda standart da aşağıdaki gördüğümüz işlemleri sağlayabilmekteyiz.

screenshot.1

Klavyemizden Shift tuşunu basılı tutarak sağ tuşladığımızda ise bir kaç farklı fonksiyon daha kendini göstermektedir.

screenshot.2

 

1.) Yeni işlemde aç (Open in new processes)

Bir klasörü bu seçenek ile açarsak bu işlem için yeni bir explorer.exe çalıştırır ve olası bir explorer çökmesi durumunda sadece o işleme bağlı olan Windows Explorer pencereleri kapanır, diğer işleme bağlı olanlar açık kalacaktır.( Her ne kadar Windows XP’den sonra explorer. çökmeleri çok sık karşımıza çıkmasa da “explorer.exe bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor” hatasını geldiğinde işe yarayan bir özellik)

2.) Komut penceresini burada aç (Open Command Window here)

Özellikle komut satırından çalıştırılan dosyalar (.bat, .cmd vb.) için normal şartlarda cmd.exe (Command Prompt) isimli programı çalıştırıp daha sonra cd komutu ile bu klasöre ulaşmak gerekir, (Ör: cd C:\Windows\System32\Drivers\etc\ kasörüne komut yazarak gitmek gibi. Bu özelliği kullanarak istediğimiz klasörde komut satırı penceresini açabiliyoruz.

3.) Yol olarak kopyala (Copy as path)

Bu özellik klasörün tam yolunu panoya kopyalıyor ve bu adresi daha sonra başka biryere yapıştırmak için işe yarayabilecek bir özellik. Adres çubuğundan da aynı işlem yapılabilir.

4.) Gönder (Send)

Standart Gönder menüsüne göre oldukça fazla sayıda hedef çıkıyor, özellikle masaüstündeki dosyaları organize ederken oldukça işe yarayan bir özellik.

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.