onixon400

Onixon DSL400EP Modem Kurulumu

Onixon DSL400EP modem kurulum adımları aşağıdaki şekildedir. Kurulum işlemi sonrası modeminiz yeniden başlar ve 2-3 dakika içerisinde internet erişiminiz sağlanır.

onixon400modem

 

 

 

 

 

 

 

 

Tarayıcınızı açın ve adres satırını temizleyerek 192.168.1.1 yazıp Enter tuşuna basın, modem ara yüz ekranı açılır ve kullanıcı adı şifre bilgilerini ister. Kullanıcı adına da şifreye de root yazarak OK butonuna tıklayın

screenshot.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gelen ekranda Home başlığına tıklayın ve alt başlıklardan Quick Configuration’a tıklayın

screenshot.2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan ekrandaki ayarları aşağıdaki şekilde yapılandırarak Submit butonuna tıklayın

screenshot.3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra Admin başlığına tıklayarak Commit & Reboot alt başlığına tıklayın

screenshot.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Açılan pencerede orta kısımda Reboot seçimini yaparak ilk olarak Commit butonuna tıklayın, ardından da Reboot butonuna tıklayın. Rebbot butonuna tıklamanızın ardından modem yapılandırdığınız ayarlar ile yeniden başlayacaktır.

screenshot.5

 

 

 

 

 

 

 

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.