PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
sistemgeri0

MS DOS üzerinden Sistem Geri Yükleme Nasıl Açılır?

Bilgisayarınızın da yaşadığınız bir çok sorunda Sistem geri yükleme işlemi kısa yoldan sorununuzu çözebilmekte ancak özellikle Emniyet siber güvenlik virüsü , jandarma virüsü gibi bilgisayarınızı açılışta da kilitleyen virüslerde Güvenli modda dahi Sistem geri yükleme işlemine erişilmeye bilinmektedir. Bu yazımda MS DOS üzerinden Sistem geri yüklemeyi nasıl açabileceğinizi anlatacağım.

Komut istemiyle güvenli modda açılan bilgisayar ekranı aşağıdaki şekildedir.

sistemgeri1

 

Gelen ekranda komut penceresi C:\> şeklindedir,  aşağıdaki adımlar izleyerek aynı şekilde komutları yazın ve  C:\Windows\System32\Restore> dizinize ulaşın. Ardından rstrui.exe yazılarak Enter tuşuna basın,

sistemgeri2

 

Sistem geri yükleme penceresi açılır. Artık sisteminizin düzgün çalıştığı bir tarihe sisteminizi geri yükleyebilirsiniz.

sistemgeri3

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.