wifi-2-icon

Macintosh da Ad-Hoc Kablosuz Yayın (Hotspot)

Macintosh da ethernet kablosu ile var olan bağlantıdaki internet erişimini Macbook dan kablosuz yayın yapma adımları;

 

screenshot.1

 

 

 

 

screenshot.2

 

 

Apple sembolüne tıklayarak System Preferences‘e (Sistem Tercihleri) tıklıyoruz

 

screenshot.3

 

Sharing‘e (Paylaşım) tıklıyoruz

screenshot.4

 

Internet sharing‘e (İnternet Paylaşımı) tıkladığımızda Share your connection from kısmından Macbook’umuzdan hangi yol ile internete eriştiğimizi seçiyoruz. To computers using bölümünden ise internet erişimini hangi yol ile paylaşacağımızı seçiyoruz. Bu örenekte biz ethernet bağlantısından aldığımız internet erişimi kablosuz olarak dağıtmayı planladığımızdan kablosuz ayarlarını da yapılandırmamız gerekmekte. Bunun için Wi-Fi Options butonuna tıklıyoruz

screenshot.5

 

Açılan pencerede Network Name kısmına kablosuz ağ adımızı belirliyoruz, Channel kısmında kablosuz yayın kanalını daha çok tercih edilen 1,11 ya da 6 olarak seçebiliriz. Apple ürünleri daha çok 1 ya da 11 kanalından bağlanmaya uyumludur. Security kısmında kablosuz şifreleme metodunu seçerek kablosuz yayınımız için bir şifre belirleyerek OK butonuna tıklıyoruz.

 

screenshot.6

 

Ardından gelen pencerede internet paylaşımını başlatmak istediğimize emin olup olmadığımız sorulmakta. Start butonuna tıklıyoruz.

screenshot.7

 

Ancak Internet Sharing kutusunu işaretlediğimizde kablosuz yayın başlamaktadır

screenshot.8

 

Ayrıca Macbook’umuzdan kablosuz yayın başladığında ekranın sağ üst kısmında yer alan semboller içerisinde aşağıdaki şekilde sembol yer alacaktır.

 

screenshot.9

Bu sitede paylaşılan bilgiler KAYNAK GÖSTERMEKSİZİN herhangi bir şekilde paylaşılması yasaktır. Aksi paylaşımlarda karşılaşmamız dahilinde yasal süreç başlatılır. Sayfada yazan bilgilerin 11820 hizmeti ile ilgili bir bağlantısı yoktur. Teknoloji Destek Hattı ‘ nın bu bilgilerin doğruluğu, güncelliği, uygulanabilirliği konusunda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Bu bilgiler dahilinde, bu sitede paylaşılan teknik adımları uygulamak, kullanıcıların şahsi iradeleri ve sorumluluklarındadır. Bu sitede paylaşılan konularla ilgili profesyonel destek 11820 Teknoloji Destek Hattı aranarak alınabilir.

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.