immergas_Eolo_Star_Logo

İmmergas Eolo Star Oda Termostatı Bağlantısı

İmmergas Eolo Star kombinizde oda termostatı bağlantısı için ilk olarak kombinizi kapatın, kombinize ait şalteri indirin ve kombi metal gövdesini sökün. Metal gövdeyi sökmenizin ardından önde bulunan sıcaklık göstergesi ve ayar panelini öne doğru yatıracaksınız.

immergas_Eolo_Star_1

 

Ayar panelini öne doğru yatırdığınızda arka kısmının kapalı olduğunu göreceksiniz. Panel kapağının vidalarını da sökerek elektronik devre kartına ulaşın. Devre kartı şeması aşağıdaki şekildedir ve X6 klemensi oda termostatı olarak belirtilmektedir.

immergas_Eolo_Star_2

 

Panel kapağını açtığınızda karşınıza elektronik kart çıkacak, aşağıda gösterdiğim nokta termostat bağlantı noktasıdır. Aşağıdaki fotoğrafta zaten bir termostat bağlı durumda. Termostatınızı bağlarken kabloların hangisini sağa ya da sola bağladığınızın bir önemi yoktur, bu nokta da artı/eksi ya da faz/bötr şeklinde zıt bir voltaj bulunmamaktadır.

immergas_Eolo_Star_3

 

Kablo bağlantısını yapmanızın ardından kablonun dışarı çıkacak kısmını aşağıda kırmızı çizgi şeklindeki gibi kablo deliklerinden birinden çıkartınız ve panel kapağını kapatarak kombi metal gövdesini de kapatabilirsiniz.

immergas_Eolo_Star_4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.