PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
Huawei_HG658C

Huawei HG658C Modem Kurulumu

Bu yazımda Huawei HG658C Modem Kurulumu ve detaylı kablosuz ağ yapılandırmasını anlatacağım.

Modem ışıkları aşağıdaki şekilde görünmektedir. Kuruluma başlamadan önce WAN ışığı sabit olarak yanıyor durumda olmalıdır. Eğer WAN ışığı yanıp sönüyor ya da hiç yanmıyorsa modeme internet sinyali ulaşmıyor demektir. Telefon kablo bağlantılarınızı kontrol edin, yine düzelmezse internet servis sağlayıcınıza arıza kaydı vermeniz gerekmektedir.

Huawei_HG658C.1

 

Modem kablo bağlantı kısmı aşağıdaki şekildedir.

Huawei_HG658C.2

 

İnternet sayfası açarak adres satırını silin ve 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın. Kullanıcı adı şifre ekranı açılır. Kullanıcı adına ve şifreye vodafone yazarak Giriş yap butonuna tıklayın,

Huawei_HG658C.3

 

Kolay Kurulum penceresi açılır, ayarları ekran görüntüsünde belirtildiği şekli ile doldurarak Uygula butonuna tıklayın. Kurulum işlemleri bu kadardır. Kablosuz ağınıza tabletinizden, telefonunuzdan ya da Smart TV’nizden bağlanmakta sorun yaşıyorsanız yazının devamını da okuyun.

Huawei_HG658C.4

 

Kablosuz ağa bağlanırken sorun yaşıyorsanız sol menüden Basit başlığına tıklayın, altında WLAN başlığına tıklayın ve ayarları ekran görüntüsündeki şekilde yapılandırarak Onayla butonuna tıklayın.

Huawei_HG658C.5

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.