PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
Huawei_HG532S

Huawei HG532S Modem Kurulumu

Bu yazımda Huawei HG532S Modem Kurulumu ve detaylı kablosuz ağ yapılandırmasını anlatacağım.Bilgisayarınızda yüklü olan internet tarayıcılarından birini açarak en üstte bulunan adres satırını silin ve 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın. Karşınıza gelen sayfa da kullanıcı adı ve şifre alanlarına vodafone yazın ve Giriş yap butonuna tıklayın,

Huawei_HG532S.1

 

İnternet servis sağlayıcınızdan temin edebileceğiniz internet kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizi ADSL Kullanıcı Adı ve ADSL Şifresi alanlarına yazın. Vodafone dan farklı bir internet servis sağlayıcısına geçtiyseniz ADSL Kullanıcı Adı uzantısında yer alan @vodafone.net.tr yazan yere tıklayarak Diğer seçimini yapabilir ve domain uzantısını el ile yazabilirsiniz. Daha aşağıda yer alan Kablosuz Ayarlar kısmında Aktif kutusu işaretli olmalıdır. Kablosuz Ağ Adı alanına Türkçe karakterler içermeyecek şekilde bir kablosuz ağ adı belirleyin, Güvenlik Seviyesi WPA-PSK olarak seçin ve Kablosuz Şifre alanına en az 8 karakterden ve yine Türkçe karakterler içermeyecek şekilde, kolay tahmin edilmeyecek ve unutmayacağınız bir kablosuz şifre belirleyerek Uygula butonuna tıklayın. Modem kurulum işlemleriniz bu şekildedir. Modeminizin kablosuz yayınına cep telefonunuzdan, tabletinizden ya da smart TV’nizden bağlanırken sorun yaşıyorsanız yazımın devamını okuyun.

Huawei_HG532S.2

 

Kablosuz ağa bağlanırken sorun yaşıyorsanız sol menüden Basit başlığına tıklayın, altında WLAN başlığına tıklayın ve ayarları ekran görüntüsündeki şekilde yapılandırarak Onayla butonuna tıklayın.

Huawei_HG532S.3

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.