PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
HG253_Modem_Kurulumu

Huawei HG253 Modem Kurulumu

Turkcell Superonline ve Vodafone firmalarının kullanıcılarına internet hizmeti yanında sunduğu Huawei HG253 modem kurulum adımlarını bu yazımda bulabilirsiniz.

 

Bir internet sayfası açarak adres satırını silin ve 192.168.1.1 yazarak Enter tuşuna basın, kullanıcı adı ve şifre isteyen modem giriş ekranı açılır. Turkcell Superonline kullanıcıları kullanıcı adına admin şifreye superonline yazmalı, Vodafone kullanıcıları hem kullanıcı adına hemde şifreye vodafone yazmalıdır. Gerekli bilgileri yazmanızın ardından Giriş yap butonuna tıklayın,

HG253_Modem_Kurulumu.1

 

Kullanıcı adı şifre bilgileri ile giriş yapmanızın ardından şifre değiştirme ekranı açılır, değiştirmeden geç, atla gibi bir buton mevcut, bu butona tıklayarak modem arayüzü ekranına ulaşacaksınız. WAN Ayarları başlığına tıklayarak internet servis sağlayıcınızın verdiği kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili yerlere yazın ve Uygula butonuna tıklayın,

HG253_Modem_Kurulumu.2

 

Sayfanın yenilenmesi ardından yine aynı ekranda Kablosuz Ağ Ayarları başlığına tıklayın, ayarları aşağıda ekran görüntüsünde gösterdiğim şekilde yapılandırarak Uygula butonuna tıklayın. Kurulum işlemleri bu kadar.

HG253_Modem_Kurulumu.3

Hakkında Süleyman Süme

Bilgisayar bakım ve onarımı ustalık belgesi, M.E.B Bilgisayar İşletmenliği (Operatörlüğü) ve TTNET Müşteri ilişkileri yetiştirme programı sertifikalarım yanı sıra Hukuk Mahkemeleri vasıtasıyla Tüketici hakları davalarında ve Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü bünyesinde kalan Tüketici Hakem Heyeti için bilgisayar üzerine bilirkişilik yaptım. TTNET çağrı merkezinde Joker statüsünde Modem kurulum, ADSL başvuru ve Teknik Destek brimlerinde çalıştım. Ofis uygulamaları ve İngilizce dili bilgim iyi düzeyde mevcuttur. 11820 - Teknoloji Destek Hattı yeni personeline bilgisayar eğitimi verme görevinde bulundum. Yine aynı birimde Back Office asistanı ve Teknik Destek Uzmanı görevlerinde hizmet verdim. 15 yılı aşkın süredir bilgisayar altyapılı iş yerlerinde teknik personel olarak çalışmaktayım. TTNET 2011 Mayıs ayı Müşteri Memnuniyeti (100 üzerinden 125,51 Puan ile) Türkiye birinciliği başarısı elde ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.