PANELİ GİZLEDESTEK ALMAK İÇİN 11820'Yİ ARAYABİLİRSİNİZ DOKUN ARA
ariston-genus-premium-Logo

Ariston Genus Premium Serisi Oda Termostat Bağlantısı

Ariston Genus Premium serisi kombilere oda termostatı bağlamak için genelinde kombi dış gövdesini sökmek gerekiyor ancak kombinizin gövdesini sökmeden önce kombinizde yazının sonunda paylaştığım elektronik devre şemasındaki şekilde bağlantılar var mı diye bir kontrol edin. Eğer kombinizde yazının sonundaki devre şemasında gösterilen bağlantı noktasını göremiyorsanız kombinizi kapatın ve kombinizin bağlı olduğu şalteri indirerek elektriğini kesin. Kombinizin metal gövdesini sökerek önde bulunan sıcaklık ayarları panelini öne doğru yatırın. Aşağıda gösterilen klemens aç/kapa termostat bağlantı noktasıdır. Klemensin uçları kısa bir kablo ile kısa devre edilmiştir. Bu kabloyu sökerek termostat kablolarını bu noktaya bağlayabilirsiniz. Termostat bağlantısında artı eksi gibi bir durum yoktur. Yani hangi kabloyu hangi girişe bağlayacağım diye düşünmenize gerek yoktur. Şayet aşağıda gösterilen klemens yoksa bu durumda kabloların içine girdiği ayar panelini de açmanız  gerekir.

ariston-genus-premium-3

 

Ayar panelini açtığınızda elektronik karta ulaşırsınız, sağ altta gösterdiğim nokta aç/kapa termostat bağlantı noktasıdır. Termostat bağlantısını buraya yapabilirsiniz.

ariston-genus-premium-1

 

Genelde fabrika çıkışında bu noktaya bağlantı yapılmış ve dışarıda kısa devre edilmiş şekildedir.

ariston-genus-premium-2

 

Ariston Genus Premium serisi kombilerin bir çoğunda elektronik devre kartı bağlantıları aşağıdaki şekildedir. Bazı modellerinde termostat bağlantısı kombinin metal gövdesini açmadan görülebilmektedir ve TA1 olarak adlandırılmaktadır.

ariston-genus-premium-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.